Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortalTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Unatoč kritikama Budan smion: Vratit ću se ja, nisam slučajno došao u ovu reprezentaciju

Go down 
AutorPoruka
Boss
Admin
Admin
Boss


Broj komentara : 352
Registration date : 2008-03-03

Unatoč kritikama Budan smion: Vratit ću se ja, nisam slučajno došao u ovu reprezentaciju Empty
KomentarNaslov komentara: Unatoč kritikama Budan smion: Vratit ću se ja, nisam slučajno došao u ovu reprezentaciju   Unatoč kritikama Budan smion: Vratit ću se ja, nisam slučajno došao u ovu reprezentaciju Icon_minitime2008-06-26, 9:16 pm

Unatoč kritikama Budan smion: Vratit ću se ja, nisam slučajno došao u ovu reprezentaciju D69rg

IGOR BUDAN ističe da je protiv Turske nedostajalo sportske sreće te vjeruje u daljnje nastupe za Hrvatsku iako nije odigrao baš najbolje na Euru.

U razgovoru za Index novi napadač Palerma Igor Budan, koji je baš jučer potpisao petogodišnji ugovor s klubom sa Sicilije, kaže da nije zadovoljan svojim nastupom na Euru, a krivnju svaljuje na zdravstvene probleme te vjeruje da će i u budućnosti biti u planu izbornika Slavena Bilića.

Kako napreduje oporavak od ozljede?

"Sve je super, radim terapije i hodam normalno, za tjedan dana ću početi već trčkarati. Palermu se priključujem 20. srpnja, tjedan dana kasnije od ostatka ekipe kako bi što bolje zaliječio ozljedu i bio spreman za puni trening."

Opet se vraćamo na famoznu utakmicu s Turskom, vaš pogled na događaje na terenu?

"Baš sam taj dan izlazio iz bolnice, žao mi je bilo što nisam mogao biti u Austriji uz ostatak reprezentacije. Nije bilo lako doma gledati i doživjeti to negativno iznenađenje. Ali to je nogomet, dok nekom ne smrkne drugom ne svane. Imali smo i malo nesreće, no što je tu je. Odigrali smo zrelu utakmicu, ja sam dugo u nogometu i jednostavno takve se stvari događaju. Nespretna situacija i primiš gol. To nema veze niti sa padom koncentracije niti sa bilo čim drugim. Uz malu pomoć njihovog Allaha (uz smijeh) Turci su uspjeli doći do pobjede."

Jučerašnja utakmica Njemačka-Turska?

"Pokazali su da su dobra reprezentacija, da imaju fizičku snagu i moć. No, vidjeli ste i sami to im se sve odbilo o glavu. U proteklim susretima, kao i u utakmici s nama imali su sreće, ali jučer im se sve okrenulo."

Mi bi imali puno izgleda protiv neuvjerljive Njemačke?

"Ne bi sad htio govoriti što bi bilo kad bi bilo. Sigurno da bi imali puno izgleda, mislim mi igramo nogomet, dok su evo Turci protiv nas svi stajali kao rukometaši na 30 metara od svoga gola. Teško je to probiti. To je njihova taktika, a onda iz te taktike kontrama i dobrom fizičkom spremom napadaju protivnika, tako su igrali i protiv Njemačke."

Kakav smo dojam ostavili na Euru?

"Mi smo svoj cilj plasmanom u drugi krug ostvarili, ostaje žal jer smo vidjeli da možemo jako puno napraviti na turniru. Sve u svemu treba biti zadovoljan i izvući sve pozitivno iz nastupa i krenuti dalje."

Vaš nastup protiv Austrije, bilo je dosta kritika?

"Nisam zadovoljan jer sam očekivao da će me poslužiti zdravlje 100 posto, no, viša sila me prati tijekom karijere. Žao mi je što je to tako ispalo, što su pale kritike Budan nije bio Budan i slično. Mislim, ne trebam tražiti alibije. Dogodio mi se problem protiv Intera u zadnjem kolu prvenstva, očekivao sam da će se to riješiti na pripremama. Ušao sam u utakmici protiv Austrije zadnjih 30 minuta, nije mi bilo lako u situaciji kada smo se branili. Morao sam se vraćati na kornere, pa opet u napad. To me sve presjeklo, ali očekujem u sljedećim susretima da ću pokazati svoje pravo lice."

Smatrate da će vas Bilić zvati za kvalifikacijski ciklus?

"Naravno, nisam slučajno došao u reprezentaciju. Nisam bio među 23 na Europskom prvenstvu zato što sam nada ili talent već zato što sam zabio 60-ak golova u Seriji A i Seriji B. Vjerujem u sebe i vjerujem da ću nastaviti dobro igrati. Trebaju se neke stvari poklopiti, tako to ide u nogometu. Idemo naprijed."

Protivnici u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, prve dvije utakmice igramo doma protiv Kazakhstana i Engleske?

"Mislim da je važno da igramo kod kuće te prve utakmice. Kazakhstan ne poznajem, ali sigurno neće biti lako, danas svi igraju nogomet, to se vidjelo i na Euru. Englezi su sigurno motivirani za utakmicu protiv nas, žele nam vratiti za sve. Bit će u svakom slučaju zanimljivo. S obzirom da igramo doma bio bih zadovoljan da u te dvije utakmice osvojimo maksimalnih šest bodova."

Palermo?

"Palermo ove sezone puca visoko. Imaju dosta sredstava nakon prodaje gotovo 10 igrača, nekakvih 60 milijuna eura. Jučer sam baš potpisao petogodišnji ugovor. Imao sam ponude i drugih klubova, ali eto zvao me predsjednik Palerma nakon posljednje utakmice protiv Intera te smo se dogovorili. Ambicije su velike, želimo biti među prvih sedam, osam ekipa ove sezone. Sutra baš idem dolje tražiti kuću u kojoj ću živjeti tijekom boravka na Siciliji."
Na vrh Go down
https://balkan-house.aktiv-forum.com
 
Unatoč kritikama Budan smion: Vratit ću se ja, nisam slučajno došao u ovu reprezentaciju
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
 :: Sport :: Nogomet-
Idi na: